Menu
košík
0
cz
CZK
kategorie

Obranyschopnost organismu ( imunita ).

„ Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního. V praxi se antigeny myslí zejména buňky patogenních organizmů, viry či třeba nádorové buňky“.                                                                                                                           (  Wikipedie )

 

Jak funguje imunita

Nespecifická imunitní reakce

Co se děje, když se náš organismus setká s virem? Nejprve začne fungovat takzvaná nespecifická, přirozená imunita. Její výhodou je, že působí velmi rychle po vstupu mikroorganismu do těla a přináší tak bezprostřední, okamžitou ochranu. Nevýhodou naopak je, že nerozlišuje, zda jde o neškodný trn zapíchnutý do kůže nebo o nebezpečné bakterie. Nespecifická imunita také nemá takzvanou imunitní paměť. Pokud se setká příště se stejnou bakterií, nepůsobí ani rychleji, ani cíleněji. K nástrojům nespecifické imunity patří fagocytóza (schopnost pohltit cizorodý materiál), komplement (skupina krevních bílkovin, které se podílejí na ničení bakterií), NK buňky (buňky schopné ničit jiné buňky), lysozym (enzym obsažený ve slinách či slzách schopný rozkládat stěny některých bakterií), interferon (látka bílkovinné povahy, která zabraňuje například množení virů v buňkách), fyzikální bariéry (například pH kůže), zvýšená teplota a také osídlení sliznic prospěšnými bakteriemi.

Specifická imunitní reakce

Specifická imunita na rozdíl od nespecifické působí cíleně, je nositelem imunitní paměti a navíc podporuje působení nástrojů přirozené imunity. Nástroji specifické imunity jsou na jedné straně protilátky a na druhé straně specializované buňky, T lymfocyty, které v případě potřeby uvolňují látky zvané cytokiny. Protilátky lze přenést sérem na dalšího jedince, což označujeme jako pasivní imunizaci.

Imunita a střeva

Klíčovým orgánem imunity jsou střeva. Ovlivňují tvorbu bílých krvinek a učí obranyschopnost správně fungovat.

Naše střeva jsou díky bilionům místních mikroorganismů klíčovým orgánem pro naši imunitu. Ovlivňují například produkci bílých krvinek v jiných imunitních centrech, jako je kostní dřeň či slezina, a zásadním způsobem se podílejí na „vzdělávání“ a formování naší obranyschopnosti hned po našem narození.

Bakterie

OK Alfa+ Imun  - na podoporu imunitného systému - obranyschopnost organismu

OK Alfa+ Imun - ob ranyschopnost organismu

Originální bylinná směs s povzbuzujícími účinky na obranyschopnost organismu. Mateřídouška zklidňuje podrážděné dýchací cesty, spolu s třapatkou působí blahodárně na dýchací soustavu. Rakytník podporuje obranné reakce, pomáhá udržovat normální funkci imunitního systému, posiluje činnost srdce. Třapatka podporuje přirozené obranné systémy, působí proti mikrobům v močovém traktu. Ženšen povzbuzuje přirozenou obranyschopnost, podporuje správnou funkci imunitního systému. Posiluje vitalitu, dodává energii, působí proti únavě, navozuje fyzickou i psychickou pohodu, přispívá k odolnosti organismu vůči stresu.

 

 

 

OKG Factor Base - stimulující obranyschopnost organismu
 

Factor Base -. stimulující obranyschopnost organismu

DETOXIKACE ORGANISMU, DÝCHACÍ TRAKT:

OKG Factor Base významně napomůže detoxikaci Vašeho organismu. Pukléřka islandská pomáhá tělo zbavovat mikroorganismů, posiluje tělo. Blahodárně působí na dýchací trakt, podporuje odkašlávání.

 

 

 

Factor Base Kids - určený především k posílení obranyschopnosti

Factor Base Kids - posílení obranyschopnosti

Pozitivní účinky

POSÍLENÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU:

Factor Base Kids byl vyvinut především k doplnění vitaminů a minerálů, nedostatečně zastoupených ve stravě, do dětského organismu a k posílení jeho obranyschopnosti. Nejen pečlivě sestavená skladba vitamínů a minerálních látek, ale také další obsažené složky (extrakt ze šípků, betaglukany atd.) stimulují obranyschopnost organismu. Doporučujeme Factor Base Kids v obdobích zvýšené zátěže pro organismus - tělesné i duševní, v období vyššího výskytu nemocí, v období rekonvalescence a zejména v zimě a na jaře, kdy je nutný zvýšený přísun vitamínů a stopových prvků.

 

Materiál pro tuto stránku byl převzat z webu společnosti O.K.G., s.r.o.

X

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Prosíme o váš suhlas ! Více informací

Souhlasím
Nesouhlasím